July 14, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

51 ବର୍ଷ ବୟସରେ ବି Ajay ଦେବଗନଙ୍କ ଚକ୍କରରେ କୁଆଁରି ରହିଗଲେ ତବୁ, ଏହି ଅଭିନେତାକୁ କରୁଥିଲେ ବହୁତ ପ୍ରେମ…

ବଲିଉଡ୍ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିର ଏମିତି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯିଏକି ନିଜ ବଢିଆ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ଜଣାଯାଆନ୍ତି । ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀରୁ ଜଣଙ୍କ ନାଁ ତବୁଙ୍କ ନାଁ ଆସିଥାଏ, ୪ ନଭେମ୍ବର ୧୯୭୧ କୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଜନ୍ମ ନେଇଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ତବୁଙ୍କ ପୁରା ନାଁ ତବସୁମ ହାସମୀ ଅଟେ, ତବୁ ନିଜ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟରରେ ନିଜ ବଢିଆ ଅଭିନୟରୁ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ, ତବୁ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଲିଷ୍ଟରେ ସାମିଲ୍ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ପ୍ରାୟ ୧୯୮୦ ରୁ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ତବୁ ୫୧ ବର୍ଷର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି, ଓ ଏହି ଗୁରୁବାରକୁ ନିଜର ୫୧ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିଛନ୍ତି, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତବୁଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା କିଛି ମହତ୍ତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟରେ ସୁଚନା ଦେବାକୁ ଯାଊଛୁ । ବଲିଉଡ୍ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ ତବୁ ଏମିତି ଏକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ନିଜ ଫିଲ୍ମର ସହ ନିଜ ସୁନ୍ଦରତାରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିୱାନା କରିସାରିଛନ୍ତି, ଯେପରି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବୟସ ବଢିଯାଉଛି ।ତାଙ୍କର ସୁନ୍ଦରତାରେ କିଛି ବି କମି ଆସିନାହିଁ, ଆଜି ତବୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି, ତବୁ ନିଜ ଫିଲ୍ମର ସହ ନିଜ ଜୀବନକୁ ନେଇକରି ଚର୍ଚ୍ଚିତ ରହିଛନ୍ତି, ଏହି ବୟସରେ ତବୁ ବାହା ହୋଇନାହାନ୍ତି, ହଁ ଆଜ୍ଞା, ଆଜି ବି ତବୁ କୁଆଁରି ଅଛନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ତବୁ ନିଜ ମା ରିଜବାନା ଏକ ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ଅଛନ୍ତି, ସେ ନିଜେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସେଣ୍ଟେ ଅନ୍ସ ହାଇସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀ ଥିଲେ, ୧୯୮୩ ରେ ତବୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ, ଯେଉଁଠି ସେ ସେଣ୍ଟ ଜାଭିୟର୍ କଲେଜରେ ୨ ବର୍ଷ ପାଠପଢିଥିଲେ, ତାହାପରେ ସେ ବଲିଉଡ୍ ରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ, ଅଭିନେତ୍ରୀତବୁ ବଲିଉଡ୍ ରେ ଆଣିବାର ଶ୍ରେୟ ଦେବାନନ୍ଦଙ୍କୁ ଦିଆଯାଏ, ହଁ ଆଜ୍ଞା, ଯିଏକି ନିଜ ଫିଲ୍ମ ହମ୍ ନୌଜବାନ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ଅଭିନେତ୍ରୀ ତବୁଙ୍କୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ବ୍ରେକ୍ ବୋନି କାପୁରଙ୍କ ନିର୍ମିତ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରେମରୁ ମିଳିଥିଲା, ଏହି ଫିଲ୍ମ ପୁରା ହେବାର ୮ ବର୍ଷର ସମୟ ଲାଗିଥିଲା, ଏହି ଫିଲ୍ମ ଭିତରେ ତବୁଙ୍କ ସହ ସଞ୍ଜୟ କାପୁର ମୁଖ୍ୟ ଭୁମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍ ରେ ଖାସ୍ କମାଲ୍ ଦେଖାଇପାରିନଥିଲା, ଏହି ସମୟରେ ତବୁ ପେହେଲା ପେହେଲା ପ୍ୟାର୍ ରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲେ, ଓ ଏହି ଫିଲ୍ମ ହିଟ୍ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ ।

ଅଭିନେତ୍ରୀ ତବୁ ୧୯୯୪ ରେ ଫିଲ୍ମ ବିଜୟପଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ, ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସେ ଅଭିନେତା ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ ସହ୍ ନଜର ଆସିଥିଲେ, ଏହି ଫିଲ୍ମ ସେହି ବର୍ଷର ସବୁଠାରୁ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ହୋଇଥିଲା, ତବୁ ନିଜ ବଢିଆ ଅଭିନୟର ବଳରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ, ତବୁ ଏହି ଫିଲ୍ମର ପାଇଁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରାପ୍ତ କରିଥିଲେ ।

ତବୁ ଏହାପରେ ଫିଲ୍ମରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ଓ ଦେଖୁ ଦେଖୁ ସେ ବଲିଉଡ୍ ର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇଗଲେ, ଏହି ସମୟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତବୁଙ୍କ ନାଁ ବଲିଉଡ୍ ର ବହୁତ ଅଭିନେତାଙ୍କ ସହ ଯୋଡା ଗଲା, ତବୁ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାହା ହୋଇନାହାନ୍ତି, ଏହାର ପଛରେ କାରଣ କଣ ? ଏହି ବିଷୟରେ ତବୁ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ କହିଥିଲେ ତବୁ କହିଲେ କି ତାଙ୍କ ବିବାହ ନହେବାର ବଡ କାରଣ୍ ଅଜୟ ଦେବଗନ ଅଟେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ତବୁ କଜିନ୍ ସମୀର ଆର୍ଯ୍ୟ ଓ ଅଜୟ ଦେବଗନ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପଡୋଶୀ ଥିଲେ, ତବୁଙ୍କୁ ଦେଖାକରୁଥିବା ସବୁ ପୁଅଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖୁଥିଲେ, ତବୁ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ କହିଲେ କି ଯଦି କେଉଂ ପୁଅ ଆଖପାଖ ନଜର ଆସୁଥିଲା ତେବେ ଦୁହେଁ ମିଶିକରି ପିଟୁଥିଲେ, ଏହି କାରଣରୁ ଏବେ ତାଙ୍କର ବିବାହ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ, ତବୁ କହିଲେ ଆଜି ମୁଁ ସିଙ୍ଗଲ୍ ଅଛି, ତେବେ ସେ ଅଜୟ ଦେବଗନଙ୍କ କାରଣରୁ ଅଛି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ବଲିଉଡ୍ ର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତବୁଙ୍କ ନାଁ ସାଉଥ୍ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିର ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ନାଗାର୍ଜୁନାଙ୍କ ସହ ଯୋଡା ଯାଇଥିଲା, ହଁ ଆଜ୍ଞା ରିପୋର୍ଟ୍ସ ଅନୁସାରେ ଏମିତି କୁହାଯାଏ କି ତବୁ ଓ ନାଗାର୍ଜୁନା ପ୍ରାୟ ୧୫ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ଡେଟ୍ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବାହାଘର ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ, ନାଗାର୍ଜୁନା ପୁର୍ବରୁ ବିବାହିତ ଥିଲେ, ଓ ସେ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ, ଏହି କାରଣରୁ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲେ, ତବୁ ନାଗାର୍ଜୁନାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ, ସେ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେ ସିରିୟସ୍ ଥିଲେ କି ସେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏକ ଘରେ ନେଇଯାଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *