July 14, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଟିକିଏ କଥାରେ କାନ୍ଦୁଥିବା ଲୋକଙ୍କର ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥାଏ ଏହି Special କଥା, ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ବିଷୟରେ

ଏମିତି ବହୁତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେ ହୃଦୟକୁ ନେଇଯାଆନ୍ତି , ଓ ଜଲଦି କାନ୍ଦିପକାନ୍ତି, ହଁ ଆଜ୍ଞା ଏମିତି ଲୋକ ଯିଏ କଥା କଥାରେ କେବଳ କାନ୍ଦନ୍ତି ଓ କେବେ ତାଙ୍କ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ଅନ୍ୟଙ୍କୁ ବହୁତ ରାଗ ବି ଦେଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣିକରି ଖୁସି ହେବ କି ଯେଉଁ ଲୋକ କଥା କଥାରେ କାନ୍ଦିପକାନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କର ବି ନିଜ ହିଁ ଏକ ଅଲଗା ପର୍ସନାଲିଟି ହୋଇଥାଏ, ଯଦି ଆମେ ସିଧା ଶବ୍ଦରେ କହିଲେ ତେବେ ଏହି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ନାକିଛି ଖାସିୟତ୍ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥାଏ, ଓ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି କଥାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ଏବେ ଏଥିରେ କୌଣସି ରାୟ ନାହିଁ କି ଭାବନା ସବୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ମନରେ ହୋଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହି କଥା ଅଲଗା କି କିଛି ଲୋକ କମ୍ ଭାବୁକ ହୋଇଥାଏ , ତେବେ କିଛି ଲୋକ ଦରକାରରୁ ଅଧିକା ଭାବୁକ ହୋଇଥାନ୍ତି, ସେମିତି ସାଧାରଣତଃ ଯେଉଁ ଲୋକ ଜଲଦି କାନ୍ଦନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଦୁର୍ବଳ ହୃଦୟ ମଣିଷ ବୁଝାଯାଏ , କିନ୍ତୁ ସତ ଏହା କି ଏମିତି ଲୋକ କମଜୋର୍ ହୃଦୟର ବିଲକୁଲ୍ ହୋଇନଥାନ୍ତି , ଆପଣ ସେମିତି ଭୁଲ୍ ଭାବନ୍ତୁ ନାହିଁ, ହଁ ଆଜ୍ଞା ଏମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ବହୁତ ମଜବୁତ୍ ହୃଦୟ୍ ବାଲା ହୋଇଥାନ୍ତି, ଓ ଜୀବନର ସବୁ ସମସ୍ୟାକୁ ନିଜେ ସଂମ୍ଭାଳିବାର ଶକ୍ତି ରଖନ୍ତି । ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଲଦି କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି, ସେ ଅସଲରେ ନିଜ ସବୁ ଚିନ୍ତା କାନ୍ଦିକରି ଦୁର କରିଦିଅନ୍ତି, କହିଦେବୁ କି କାନ୍ଦୁଥିବା ଲୋକ ସବୁ ଚିନ୍ତା ଦୁର ହୋଇଯାଏ , ଓ ଏହାର ମନରେ ଏକଦମ୍ ଶାନ୍ତ ହୋଇଯାଏ ।

କହିଦେବୁ କି ଯେଉଁ ଲୋକ ଅଧିକା ଭାବୁକ ହୋଇଥାନ୍ତି, ସେମାନେ ଅନ୍ୟଙ୍କ ଚିନ୍ତାକୁ ବା ସମସ୍ୟାକୁ କେବଲ ଶୁଣନ୍ତି ଓ ବୁଝନ୍ତି ବରଂ ସେହି ଅସୁବିଧାକୁ ନିଜେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି, ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଲୋକ ଭାବୁକ ଲୋକ ଓ ସଚ୍ଚା ବନ୍ଧୁ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥାନ୍ତି, କହିଦେବୁ କି କଥା କଥାରେ କାନ୍ଦୁଥିବା ଲୋକ ବହୁତ ସଫା ହୃଦୟର ହୋଇଥାନ୍ତି , ଓ ତାଙ୍କ ମନରେ କିଛି ବି ଖରାପ ଭାବନା ହୋଇନଥା , ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଅଭ୍ୟାସ ଅନ୍ୟଙ୍କ ପାଈଁ ଭଲ ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରେ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଲୋକଙ୍କର ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି ତେବେ ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛୁ କି ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବି କିଛି ଖାସ୍ କଥା ନିଶ୍ଚିତ ଥିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *