July 14, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଏହି ତିନୋଟି ନାମ ର ଝିଅ ହୋଇଥାନ୍ତି ସବୁଠାରୁ ଖାସ୍ – ଏମିତି ହୋଇଥାଏ ଏମାନଙ୍କ ସ୍ଵଭାଵ – ଏବେ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ…

1 min read

ଝିଅ ଯଦି ଭାଗ୍ୟବାନ ମିଳେ ତେବେ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯାଏ। କିଛି ଝିଅ ଙ୍କ ସ୍ଵଭାଵ ଏତେ ଭଲ ଯେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆସିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯିବ।ଏହି ନାମର ଝିଅ ମାନେ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇ ଥାନ୍ତି ନିଜ ପ୍ରେମିକ ମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ପ୍ରେମରେ ପରସ୍ପରକୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମ୍ମାନ ଦିଅନ୍ତି। ପିଲା ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରେମରେ ପଡିଯାଅନ୍ତି। କେବେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପ୍ରେମିକ ଙ୍କୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଅନ୍ତି ନାହିଁ।ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଝିଅ ମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ।

A ନାମର ଝିଅ ;- ଏହି ନାମର ଝିଅମାନେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ। ସେମାନେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱରେ ସମୃଦ୍ଧ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏହି ଝିଅ ମାନେ ନିଜ ପ୍ରେମିକ ଙ୍କୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଆନ୍ତି।ଯେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜକୁ ଗଢ଼ିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅଛି । ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ପ୍ରେମ ତୁମକୁ ଆକର୍ଷିତ କରେ। ପ୍ରେମରେ ହାଲୁକା କିମ୍ବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୈଳୀକୁ ଏମାନେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ତେଣୁ ଏମାନେ ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଅଟନ୍ତି।

ଏମାନେ ପ୍ରେମରେ ଥିବା ଭାବନାକୁ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥାନ୍ତି।ସେ ଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ସେମାନେ ନିଜେ ଭିଡ଼ରୁ ଅଲଗା ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର କ୍ୟାରିୟର ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ କରନ୍ତି। ସେମାନେ ରୋମାନ୍ସ ଠାରୁ ଅଳ୍ପ ଦୂରରେ ରହିଥା’ନ୍ତି। ଏହି ଝିଅ ମାନେ ପ୍ରେମ ଏବଂ ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତି।

S ନାମ ଥିବା ଝିଅ;- S ନାମ ଥିବା ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ।ସେମାନେ ମସ୍ତିଷ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ଏବଂ ଚିନ୍ତିତ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି। ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଜିନିଷ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମାନେ ହୃଦୟରେ ଖରାପ ନୁହଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତାଳାପର ସୈଳୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଖରାପ କରିଥାଏ । ପ୍ରେମ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେମାନେ ଲାଜ କରନ୍ତି। ଆପଣ ଅନେକ ଭାବନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କିପରି ଭଲ ପାଇବାକୁ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ। ପ୍ରେମ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେମାନେ ସବୁଠାରୁ ଗମ୍ଭୀର।

P ନାମର ଝିଅ ମାନେ ;- P ରୁ ଆରମ୍ଭ କରୁଥିବା ଝିଅମାନେ ଏକ ପୁଅ କୁ ଥରେ ହୃଦୟ ଦେଇ ଦେଲେ ତାକୁ ହିଁ ବାହା ହୁଅନ୍ତି।ବାସ୍ତବରେ, ସେମାନେ କିଛି ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ କରନ୍ତି କିଛି ଅଲଗା। ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଏବଂ ଅଖଣ୍ଡତା ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଏ। ସେମାନେ ଖୋଲା ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ଆଖପାଖର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ହଁ, ବେଳେବେଳେ ଏହା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ଲଗାଇ ସେମାନଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ଦେଇଥାଏ। ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା, ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସୁନ୍ଦର ସାଥୀ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ।ବେଳେବେଳେ, ସେମାନେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଶତ୍ରୁତା ମଧ୍ୟ ବଜାୟ ରଖନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦିଓ ସେମାନେ ଝଗଡ଼ା କରନ୍ତି ଏବଂ ବିବାଦ କରନ୍ତି, ତଥାପି ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ ।

ତେବେ ଏହା ଥିଲା ଝିଅ ଙ୍କ ନାମ ର ପ୍ରଥମ ଅକ୍ଷର ରୁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଵଭାଵ କିପରି ହୋଇଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *