July 25, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ହୋଇଥାଏ S ନାମର ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ସ୍ଵଭାଵ – ଏହା ହୋଇଥାଏ ତାଙ୍କର ଖାସ୍ କଥା..

1 min read

S ନାମ ର ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନରମ, ସେମାନେ ହୃଦୟରେ ବହୁତ ଭଲ, ସେମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ପରିଷ୍କାର, ସେମାନେ କାହାର ଖରାପ ବିଷୟରେ ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ, ସେମାନେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ଯଦିଓ ସେମାନେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ, ସେମାନେ କାହାକୁ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା କୁହନ୍ତି ନାହିଁ ।ଆପଣ ହିଁ ଏହାକୁ ଠିକ୍ କରନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଲୋକଙ୍କ ଏହି ମନୋଭାବ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ ।ଏହି ଲୋକମାନେ ଅନ୍ୟର ହୃଦୟ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ଏବଂ କାହାକୁ କୁହନ୍ତି ନାହିଁ ।ଲୋକଙ୍କ ଆଚରଣକୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ କାରଣ ସେମାନେ ବହୁତ ନରମ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି କିଛି ଶାନ୍ତ ମନ ସହିତ କିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଠିକ୍ କାରଣ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସାବଧାନତା କାରଣରୁ ଜଣାଶୁଣା । ସମସ୍ତେ ବନ୍ଧୁ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କର କୌଣସି ଅଭାବ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହି ଲୋକମାନେ ଏକ ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷ ବାଣ୍ଟନ୍ତି ଏବଂ କାହା ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ନାହିଁ କାରଣ ଏହା ସେମାନଙ୍କର ନିଜ ଜୀବନ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାକୁ ନିଜେ ସମାଧାନ କରିବା ।ତାଙ୍କର ଏକ ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁ ଥାନ୍ତି।

S ନାମ ର ଲୋକ ମାନଙ୍କ ବନ୍ଧୁତା କିପରି ହୋଇଥାଏ। – ବନ୍ଧୁତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଅଟେ । ଏହି ଲୋକମାନେ, ଯେଉଁଠାରେ ଆମେ ବନ୍ଧୁତା କରୁ, ସେମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୃଦୟ ସହିତ ଖେଳନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁ ହେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କର ଅଭାବ ନାହିଁ, ବରଂ ସେମାନେ ହୃଦୟ ସହିତ ବନ୍ଧୁତା ଖେଳନ୍ତି ।ଏବଂ ଏହା ସହିତ, ସେମାନେ ବନ୍ଧୁତ୍ୱରେ ପ୍ରତାରିତ ହୁଅନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସାଂପ୍ରଦାୟିକ ଦଣ୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ଏବଂ ସମୟ ଆସିଲେ ସେମାନଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ, କାରଣ ଏହି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁତା ବିଷୟରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଚ୍ଚୋଟ, ତେବେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ନଷ୍ଟ କରନ୍ତି।

S ନାମ ର ଲୋକମାନେ କିପରି ଜୀବନ ବିତାଇ ଥାନ୍ତି – ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବହୁତ ଭଲ ଭାବରେ ବଞ୍ଚନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି ଏବଂ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ବଞ୍ଚନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ଭାବରେ ଗତି କରେ ଏବଂ କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନକୁ ଦେଖିବାର ମନୋଭାବ ସବୁ । ଏହା ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ଭିନ୍ନ, ସେମାନେ ଉପଭୋଗ କରୁଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ମନରେ କୌଣସି ଅନାବଶ୍ୟକ ଟେନସନ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଅଲଗା।

ନାମର ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ: ଲୋକମାନଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯେଉଁମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ନୁହଁନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ କାହାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତା’ପରେ ବନ୍ଧୁତା ହୋଇଯାଏ, ତା’ପରେ ସମ୍ପର୍କ ପରେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରନ୍ତି ।ସେମାନେ ନିଜ ପ୍ରେମ ପାଇବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଏବଂ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ, ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରେ, ତେଣୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ବହୁତ ଭଲ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ କଥା ଅଛି, ଏହା ପରେ, ମୁଁ ଜଣେ ଜୀବନ ସାଥୀ ପାଇଥାଏ ଯିଏ ତାଙ୍କୁ ଏତେ ଭଲ ପାଏ ଯେ ସେ ରେ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ସୁଖ ପାଇଁ କିଏ କିଛି କରିବ ବୋଲି ଚିନ୍ତା କରି ନାହିଁ ଏବଂ ଯେଉଁ ଜୀବନ ସାଥୀ ଯାହାକୁ ସେମାନେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିଲେ, ତାହା ପାଇଲେ, ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସିରେ ଗତି କରେ। ଏମାନେ ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ପାଇଥାନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *