July 14, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

କେବିସି ୧୨ ପାଇଁ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ପାଇଁ ଆସିଲା ଏପରି ଚତୁର ପ୍ରଶ୍ନ – ଏହା ସବୁଠାରୁ କଠିନ ପ୍ରଶ୍ନ, 90 ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ବିଫଳ ହେବେ – ଆପଣ ଉତ୍ତର ଦେଇ ପାରିବେ କି….

1 min read

କୋନ ବନେଗା କାରୋଡ଼ପତି ଦ୍ୱାଦଶ ସିଜିନ (କେବିସି 12) ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | କେବିସି ହେଉଛି ଏକ ଶୋ ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ କୋଟି କୋଟି ଲୋକ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି | ତେବେ, ଏହି ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ହଟ ସିଟରେ ବସିବାର ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି | ସର୍ବାଧିକ ମୂଲ୍ୟ 1 କୋଟି ଟଙ୍କା ସହିତ ଏହି ସୋ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଗତ ବର୍ଷରେ ରେ ଏହି ପରିମାଣ ୭ କୋଟିକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା। ଏହି ବର୍ଷର ରେ ଏହି ପରିମାଣ ସମାନ ରହିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି | କେବିସି ଯିବା ମଧ୍ୟ ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ | ଏହାର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏବଂ ଲମ୍ବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଛି | ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଜିନିଷ |

ଅନଲାଇନ୍ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ କେବିସିର ଦ୍ୱାଦଶ ବର୍ଷରେ ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ହେବା ପକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ଏହି ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ, ଆପଣ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉତ୍ତର ପଠାଇବା ଏବଂ ଲେଖିବାର ଅଛି। ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ଗତ ଗୁରୁବାର ପଞ୍ଜୀକରଣର ୧୩ ତମ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଚରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଶରୀର ଅଂଶ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅଟେ

ଏଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ କଠିନ ପ୍ରଶ୍ନ | ଏଥର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ କେବିସି ୧୨ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ୧୩ ତମ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ –

ନିମ୍ନଲିଖିତ ମଧ୍ୟରୁ କେଉଁଟି ହାଡ଼ରେ ତିଆରି?A. ୱାଲ୍ରସ୍ ଦାନ୍ତ B. ଗଣ୍ଡା ଶିଙ୍ଗ। ହରିଣ ଶିଙ୍ଗ ଶାଖା। D।ଗଜଦନ୍ତ

ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର ହେଉଛି – C. ହରିଣ ଶିଙ୍ଗ ଶାଖା |

ଏକ ଉତ୍ତର କିପରି ପଠାଯିବ – କେବିସି 12 ପଞ୍ଜିକରଣରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସୀମା ଅଛି | ଏହି ସମୟସୀମା ପୂର୍ବରୁ, ଆପଣ ଏହି ଉତ୍ତରଗୁଡ଼ିକୁ ଦୁଇଟି ଉପାୟରେ ପଠାଇ ପାରିବେ | ପ୍ରଥମେ ଏସଏମଏସରୁ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟଟି ସୋନି ଲାଇଭ ଆପରୁ | SMS ସହିତ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ, ତୁମ ମୋବାଇଲ୍ ବାର୍ତ୍ତା ବିଭାଗରେ (A, B, C କିମ୍ବା D) {ସ୍ପେସ୍} ବୟସ {ସ୍ପେସ୍} ଲିଙ୍ଗ (ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ M, ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ F ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କରେ) KBC {ସ୍ପେସ୍ to କୁ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ପଡିବ | O) 509093 କୁ ଲେଖିବା ଦ୍ୱାରା ପଠାଯିବ | ଯଦି ଆପଣ ସୋନି ଲାଇଭ୍ ଆପ୍ ସହିତ ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଲଗଇନ୍ କରନ୍ତୁ | ତା’ପରେ ତୁମର ନାମ, ବୟସ ଏବଂ ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର ପଠାନ୍ତୁ ଏବଂ ପଠାନ୍ତୁ | ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଉତ୍ତର ସଠିକ୍, ସେମାନେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଦ୍ୱାରା ମନୋନୀତ ହେବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ରାଉଣ୍ଡ ପାଇଁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯିବ |

କେବିସି ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା | – ସଠିକ ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି ପରେ, ଯେଉଁମାନେ ଛୋଟ-ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷା ନେବାକୁ ଅଛି। ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜେ ଏକ ଭିଡିଓ ପଠାଇବାକୁ ପଡିବ | ଏହାର ଅର୍ଥ ପ୍ରଥମେ ତୁମର ପଞ୍ଜୀକରଣ, ତାପରେ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷା, ତା’ପରେ ଅଡିସନ୍ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଉପସ୍ଥାପନା ଏବଂ ଶେଷରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସାକ୍ଷାତକାର | କହିରଖୁ ଯେ ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରଗୁଡ଼ିକ କେବଳ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସରୁ ହେବ | ମୁକ୍ତିଲାଭ ଅନ୍ତିମ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ର ଏହା ଏକ ତାଲିକା ପରେ ହେବ। ଶେଷରେ, ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀମାନଙ୍କୁ ‘ଦ୍ରୁତତମ ଫିଙ୍ଗର୍ସ ପ୍ରଥମେ’ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ |

ବାସ୍ତବରେ, ଆପଣମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡିକର ଅନେକ ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି, ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ବିଭାଗରେ ଆମକୁ କୁହନ୍ତୁ | କେବିସିରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ସଫଳତା କାମନା କରୁଛୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *