July 25, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

Wedding ପୁର୍ବରୁ ହିଁ ଘର ଛାଡିକରି ଫେରାର୍ ହୋଇଗଲା ବର, ବିବାହର ଯୋଡାରେ ସଜେଇ ହୋଇ ବସିଥିଲା

ଗୋଟେ ଝିଅ ନିଜ ବିବାହକୁ ନେଇକରି ବହୁତ ଆଶା ବାନ୍ଧିଥାଏ, ସବୁ ଝିଅର ସ୍ୱପ୍ନ ହୋଇଥାଏ କି ତାର ବର ଘୋଡା ଚଢିକରି ଆସୁ, ଓ ଧୁମ୍ ଧାମରେ ନେଇକରି ଯାଉ, ବିବାହର ସମୟରେ ଝିଅ ବି ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଭିତରୁ ତାର ମନରେ ଡର ରହିଥାଏ କି ଅଧିକାଂଶ ଝିଅ ଏହା ଭାବନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ବିବାହ ବିନା କୌଣସି ବାଧାରେ ନିପଟିଯାଉ, ଓ ବିବାହରେ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଅସୁବିଧା ନହେଉ ।କିନ୍ତୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ସଂମ୍ଭଳ ହୟାତ ନଗର ଥାନାରେ ଏକ ଏମିତି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠି ପୁଅ ବରଯାତ୍ରୀ ନେବାର ଟିକିଏ ପୁର୍ବରୁ ଘର ଛାଡିକରି ପଳେଇ ଆସିଲା

ଯାହାପରେ ପୁରା ମୋହଲ୍ଲାରେ ହଲଚଲ ମଚିଗଲା, ସେମିତି ଝିଅର ବିବାହିତ ଯୋଡାରେ ସଜେଇ ହୋଇ ବସିଥିଲା, ଓ ନିଜ ବରକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲା, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପୁରା ମାମଲା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ସଂମ୍ଭଳ ହୟାତନଗରର ଥାନା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁତ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବିବାହର ଦିନ ବର ଘର ଛାଡିକରି ଚାଲି ଆସିଲା, ଏମିତିରେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ମୁହଁ ଦେଖିକରି ରହିଗଲେ, ସେମିତି ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତୟ ହୋଇଥିବା ବାହାଘର ପ୍ରସ୍ତୁତି ସେମିତି ରହିଗଲା, ତାହା ସହ ତାଙ୍କ ଝିଅର ସବୁ ଖୁସି ଚାଲିଗଲା ।

ଏହାପରେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ଲୋକ ଥାନାରେ ଆସି ଅଭିଯୋଗ କରିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଗଲା କି ବରର ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯୌତୁକ ନଦେବା ଯୋଗୁଁ ବର ଆସିଲା ନାହିଁ, ମହିଳା ମୁତାବିକ ତାର ଝିଅର ବିବାହ ସଦର କୋତୱାଲି ଇଲାକାରେ ସୈଫ୍ ଖାନ୍ ଙ୍କୁ ହେବାକୁ ଥିଲା, ବିବାହକୁ ନେଇକରି ଝିଅର ଘରେ ସବୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇସାରିଥିଲା, ଓ ସବୁ ଲୋକ କେବଳ ବରାତ୍ ଆସିବାର ଅପେକ୍ଷା କରୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବର ବରଯାତ୍ରୀ ଆସିବା ଦିନ ଘର ଛାଡିକରି ଚାଲିଗଲା, ବହୁତ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କନ୍ୟାପକ୍ଷ ବାଲା ବରର ଅପେକ୍ଷା କରୁଥିଲେ

ସେ ବହୁତ ସମୟ ବରକୁ ଫୋନ୍ କଲେ, ଓ ଯୁବକ ସହ ସଂମ୍ପର୍କ କରିବାର ଚେଷ୍ଟା କଲେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଜଣାପଡିପାରିଲା ନାହିଁ । ଏହାପରେ ମାମଲା ଖୁଲାସାରେ କୁହାଗଲା କି ବର କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ବାଲାଙ୍କୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ଏକ ବାଇକ୍ ମାଗିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କନ୍ୟାପକ୍ଷ ବାଲା ଏହାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିପାରିଲେ ନାହିଁ, ଯାହାକୁ ନେଇ ବର ବାହାହେବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଲା, ଓ ସେ ବରାତୀ ଦିନ ଘରୁ ଫେରାର୍ ହୋଇଗଲା, ସେମିତି କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ଲୋକେ ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ କରିବାର୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସେମିତି କରୁଥିଲେ, ଅତିଥିଙ୍କ ଖାଇବା ତିଆରି କରି ରଖିଥିଲେ ।

ଏହାପରେ କନ୍ୟାର ମା ଅଭିଯୋଗ କରିବାପାଇଁ ଥାନା ପହଞ୍ଚିଲେ, ଓ ସେ କନ୍ୟାକୁ ଓ ତାର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଇଲା, ଏବେ କେସ୍ ରେ ଏବେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇନାହିଁ, ଏହି ମାମଲାକୁ ନେଇକରି  ଥାନା ପ୍ରଭାରୀ ରାଜେଶ୍ ସିଂସୋଲଙ୍କି କହନ୍ତି କି ଏବେ ଦୁହେଁ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଚାଲୁଛି, ଯଦି ଝିଅ ପକ୍ଷ ବାଲା ଏହି ମାମଲାର କାର୍ଯ୍ୟନୁଷ୍ଠାନ ଚାହିଁବେ ତେବେ ଆମେ ତାଙ୍କ ସାଥ୍ ଦେବୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *