July 20, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଇଶା ଦେଓଲଙ୍କୁ ବଲିଉଡ୍ ରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ Dharmendra, ଝିଅ ନିଜେ କହିଲେ ଏହାର ପଛରେ ସତ୍ୟତା

ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ନିଜ ଫିଲ୍ମଗୁଡିକ ଓ ନିଜ ବଢିଆ ଅଭିନୟ ଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କର ହୃଦୟକୁ ଜିତିପାରିଛନ୍ତି । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ନିଜ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟରରେ ସବୁ ପ୍ରକାରର ଭୁମିକା ନିଭାଇଛନ୍ତି, ଓ ସେ ନିଜ ଭୁମିକାକୁ ଉନ୍ନତମାନର କରିବାରେ ବହୁତ ଭଲ ତରିକାରେ ଜାଣିଛନ୍ତି । ରୋଲ୍ ସେମିତି ସିଧା ସିଧା ହିରୋ ହେଉ କିମ୍ବା ଆକ୍ସନ୍ ହିରୋ କିମ୍ବା କମେଡି ହିରୋ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ସବୁ ରୋଲ୍ କୁ ସଫଲତାପୁର୍ବକ ନିଭାଇକରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି, ସେ ଅଭିନୟ ପ୍ରତିଭାରେ ଧନୀ କଳାକାର ଅଟନ୍ତି , ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ନିଜ କ୍ୟାରିୟରର ଆରମ୍ଭ ୧୯୬୦ ରେ ଆସିଥିବା ଫିଲ୍ମ ଦିଲ୍ ଭି ତେରା ହମ୍ ବି ତେରା ସହ କରିଥିଲେ ,ତାହାପରେ ସେ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ ବହୁତ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ ,ଓ ନିଜ ଏକ ଅଲଗା ପରିଚୟ ବନାଇଥିଲେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ସନିଦେଓଲ ଓ ବବିଦେଓଲ ବଲିଉଡ୍ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ଭାବେ ଜଣାଯାଆନ୍ତି, ସେ ନିଜ ଅଭିନୟର ଦମ୍ ରେ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ଜଗତରେ ଜବରଦସ୍ତ ପରିଚୟ ବନାଇଛନ୍ତି, ସେମିତି ଅନ୍ୟପଟେ ଈଶାଦେଓଲ ଆସିଲେ ତେବେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ବିଲକୁଲ୍ ଚାହୁଁନଥିଲେ କି ସେ ବଲିଉଡ୍ ରେ ପାଦ ଦିଅନ୍ତୁ, ନିଜେ ଏହାର ପଛରେ କାରଣ ଇଶା ଦେଓଲ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ସମୟରେ ଦେଇଥିଲେ । କହିଦେବୁ କି ହେମା ମାଳିନୀ ବି ଦି କପିଲ୍ ଶର୍ମା ଶୋରେ ଏହା କହିଥିଲେ କି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଚାହୁଁନଥିଲେ କି ଇଶାଦେଓଲ ବଲିଉଡ୍ ରେ ପାଦ ଦିଅନ୍ତୁ

ଯେବେ ଏହି ବିଷୟରେ କଥାହେଲାବେଳେ ଇଶା ଦେଓଲଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ କରାଗଲା ତେବେ ସେ ସନିଦେଓଲ ଓ ବବି ଦେଓଲ ବି ଅଭିନେତା ଅଟନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଝିଅମାନଙ୍କଦ୍ୱାରା ନିଜ ରାସ୍ତା ବନାଇବାର କଥା ହୋଇଥାଏ ତେବେ ଏହା ସବୁବେଳେ ମୁସକିଲ୍ ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଏହାର ଜବାବରେ ଇଶା ଦେଓଲ କହିଲେ କି ମୁଁ ଏହା କହିବି ନାହିଁ କି ଏହା ମୁସକିଲ୍ ହୋଇଥାଏ, ହଁ ଦୁହେଁଙ୍କ ରାସ୍ତାରେ ଆସୁଥିବା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସ୍ତର ଅଲଗା ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ ।

ଇଶା ଦେଓଲ କହିଲେ କି ଯେଉଁଠି ଗୋଟେ ପଟେ ବାପାଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଆସେ ତେବେ ଟିକିଏ ପଜେସିଭ୍ ଓ ରୁଢିବାଦୀ ଥିଲେ, ତାଙ୍କ ହିସାବରେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ ଦୁନିଆଁ ଦାରୀ ରୁ ଦୁରରେ କେଉଁଠି ସୁରକ୍ଷିତ ତରିକାରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ , ଇଶା ଆଗକୁ କହିଲେ କି ସେ କିଛି ଏହିପରି ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ, ଓ ଏହା ବି ଜାଣିଥିଲେ କି ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରେ କାମ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ହୋଇଥାଏ, ଓ କିପରି ହୋଇଥାଏ , ସବୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଓ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ହେମା ମାଳିନୀ ଏହି ବିଷୟରେ କହିଲେ ସେ କହିଥିଲେ କି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଇଶା ଦେଓଲ ଡ୍ୟାନ୍ସିଙ୍ଗ୍ କ୍ୟାରିୟର ଓ ବଲିଉଡ ଡେବ୍ୟୁରେ ମଞ୍ଜୁରି ଦେଇନଥିଲେ, ସେ କହିଲେ କି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଜୀଙ୍କୁ ବିଲକୁଲ୍ ପସନ୍ଦ ନଥିଲା କି ତାଙ୍କ ଝିଅ ନାଚୁ , ଓ ବଲିଉଡ୍ ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରୁ , କିନ୍ତୁ ଯେବେ ଜଣାପଡିଲା ତେବେ  ମୁଁ କିପରି ଡ୍ୟାନ୍ସ୍ କରୁଛି ଓ କିପରି ଲୋକେ ମୋର କାମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ ମୋର ଦିମାଗ ବଦଳାଇଦେଲେ, ଓ ନିଜ ଝିଅର ଡ୍ୟାନ୍ସିଙ୍ଗ୍ ଓ ବଲିଉଡ୍ କ୍ୟାରିୟରକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଲେ ।

କହିଦେବୁ କି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଓ ଡ୍ରିମ୍ ଗାର୍ଲ ହେମା ମାଳିନୀ ଙ୍କ ଝିଅ ଇଶା ଦେଓଲ ବି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି, ଇଶା ଦେଓଲ ନିଜ ବଲିଉଡ୍ କ୍ୟାରିୟରରେ ଆରମ୍ଭ ୨୦୦୨ ରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ଫିଲ୍ମ କୋଇ ମେରେ ଦିଲ୍ ମେଁ ହେ ରୁ କରିଥିଲେ, ଏହି ଫିଲ୍ମ ପରେ ଇଶା ଦେଓଲ ନା ତୁମ୍ ଜାନୋ ନା ହମ୍ ରେ କାମ କରିଥିଲେ, ଇଶାଦେଓଲଙ୍କ ବିବାହ ୨୦୧୨ ରେ ତାଙ୍କ ବୟଫ୍ରେଣ୍ତ ବିଜନେସ୍ ମ୍ୟାନ୍ ଭରତ ତଖାନୀ ସହ ହୋଇଥିଲା, ୨୦୧୭ ଓ ୨୦୧୯ ରେ ସେ ଦୁଇଟି କନ୍ୟା ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *