July 19, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ମହଙ୍ଗାର ଏହି ସମୟରେ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ମନେ ପକାଇଲେ ପୁରୁଣା ଦିନ , କହିଲେ ଫିଆଟ୍ କାର୍ ଥିଲା ୯୮୦୦/- ଟଙ୍କା ଓ Petrol ଥିଲା ୭୨ ପଇସା ପ୍ରତି ଲିଟର

ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଗ୍ରୁପର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଆନନ୍ଦମହିନ୍ଦ୍ରା ଜଣେ ସଫଳ ବିଜନେସ୍ ମ୍ୟାନଙ୍କ ଶ୍ରେଣୀରେ ଆସନ୍ତି । ମହିନ୍ଦ୍ରା ଆଜି ଦୁନିଆଁ ସାରା ବହୁତ୍ ବଡ କମ୍ପାନୀ ହୋଇଛି, ଓ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଏକ ବହୁତ ବଡ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ଅଟନ୍ତି ଯାହାଙ୍କ ସଂମ୍ପତ୍ତି ହଜାର କୋଟିରେ ଅଛି, ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ରୁହନ୍ତି, ସେ ନୁଆ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟକୁ ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଦିଅନ୍ତି । ଓ ନୁଆ ଇନୋଭେଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି ସେ ବହୁତଥର ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଆକ୍ଟିଭ୍ ରୁହନ୍ତି । ଏବେ ସେ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର୍ ଏକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ପୁରୁଣା ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଖାଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ନିଜ ସହ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତି ବିଷୟରେ ଆଉଥରେ ମନେପକାଇଛନ୍ତି ।

ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଏକ ମଜାଦାର୍ ଓ ପୁରୁଣା ବିଜ୍ଞାପନ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସହ ସେୟାର୍ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଫିଆଟ୍ ୧୧୦୦ ର ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଖାଇଛନ୍ତି, କହିଦେବୁ କି ଏହି ବିଜ୍ଞାପନ ୧୯୬୩ ମସିହାର ଅଟେ, ଓ ତେବେ ଏହି କାର୍ ଦାମ୍ ମାତ୍ର ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ କମ୍ ଅଟେ, ଏହି ବିଜ୍ଞାପନରେ ଏକ ଛୋଟ କାର୍ ମାତ୍ର ୯୮୦୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା, ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଏହା ସହ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଥିଲେ କି ଭଲ ପୁରୁଣା ଦିନ ଏହି ବିଜ୍ଞାପନରେ ୧୯୬୩ ର ଅଟେ ଯେବେ ଫିଆଟ୍ ର ନୁଆ ମଡେଲ୍ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିଲା

ଏହି କାର୍ ଫିଆଟ୍ ର ୧୦୦୦ ଇ ମଡେଲରୁ ଅପଡେଟେଟ୍ ଭର୍ସନ୍ ଥିଲା, ସେମିତି ପ୍ରିମିୟର୍ ଅଟୋମୋବାଇଲ୍ସ ୨୦୦୦ ର ଶେଷରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ତିଆରି ହୋଇଥିଲା, ଫିଏଟ୍ ୧୦୦ ଦୁଇ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଅପସନ୍ ସହ ଆସୁଥିଲା, ଯାହାକୁ ଗ୍ରାହକମାନେ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ, କାର୍ କଥା କହିଲେ ଏଥିରେ ଗୋଟେ ଭର୍ସନ ଥିଲା ୧୦୮୯ ସିସି ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ୧୨୨୧ ସିସି ଥିଲା ।

କହିଦେବୁ କି ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ରୁ ଲୋକେ ନିଜ ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତିକୁ ମନେ ପକାଉଛନ୍ତି, ଓ ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଥିବାର ନଜର ଆସିଛି, ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ବାରମ୍ବାର ୟୁଜର୍ସ ରିଟ୍ୱିଟ୍ କରୁଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକେ ନିଜ ପୁରୁଣା ସମୟର କଥା ଜଣାଉଛନ୍ତି, ସବୁ ଲୋକ ଆଜିକାଲିର ମହଙ୍ଗାଇ ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଏମିତିରେ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ରେ ସ୍ୟାମୁଏଲ୍ ପ୍ରେମକୁମାର ନାମକ ଏକ ୟୁଜର୍ ମହିନ୍ଦ୍ରା ୱିଲିସ୍ ମଡେଲ୍ ସିଜେ ୩୩ ଜିପ୍ ର ଏକ ପୁରୁଣା ବିଜ୍ଞାପନକୁ ସେୟାର୍ କରିଥିଲେ ।

କହିଦେବୁ କି ଏହି ବିଜ୍ଞାପନରେ ଏହି କାର୍ ଦାମ୍ ରେ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ଛାଡର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା, ଆଜିର ଜମାନାରେ ଏହା କିଛି ନୁହେଁ , ଏହି ପରି ଆଉଜଣେ ୟୁଜର୍ ୨ ଫେବୃୟାରୀ ୧୯୬୩ କୁ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ର ଗୋଟେ ବିଲ୍ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସେୟାର୍ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେବ, ଏଥିରେ ୫ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ୍ ର ଦାମ୍ ୩,୬୦ ପଇସା ଅଟେ, ମାନେ ଗୋଟେ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲର ଦାମ୍ ୭୨ ପଇସା ଥିଲା, ଆଜି ଯେଉଁଠି ଦେଶରେ ବହୁତ ସହରରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଦାମ୍ ୧୧୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତିଲିଟର ପାଖାପାଖି ପହଞ୍ଚିଯାଇଛି, ଏମିତିରେ ୭୨ ପଇସାରେ ଏକ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ୍ ବିଲ୍ ଦେଖିକରି ଲୋକେ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *