July 22, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

R ଏବଂ Lର ଯୋଡି R ନାମ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ L ନାମ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଯୋଡି କିପରି ହୋଇଥାଏ – ନିଶ୍ଚୟ ଏହି କଥା ଗୁଡିକ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ..

1 min read

ସାଙ୍ଗମାନେ ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା R ନାମ ଏବଂ L ନାମ ଯଦି ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ସାଙ୍ଗରେ ଆସିଥାନ୍ତି ତାହେଲେ ତାଙ୍କର ଯୋଡି କିପରି ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଯଦି କୌଣସି ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ତାହାର ସମାଧାନ କଣ ଅଟେ।ଏହାକୁ ଆମେ ୭ଟି ପଏଣ୍ଟରେ ଜାଣିବା।୧.ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ୨.ପ୍ରକୃତି ୩.ଫାଇନାନ୍ସିଆଲ ୪.ବ୍ୟବହାର ୫.ଜୀବନଶୈଳୀ ୬.ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ୭.ନେଗେଟିଭ ପାର୍ଶ୍ଵ।ଏହି ୭ ପଏଣ୍ଟ ମଧ୍ୟରୁ ଯେତେ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ ଆସିବ ସେତେ ଅଧିକ ଏହି ଯୋଡି ସଫଳ କୁହାଯିବ।

ପ୍ରଥମ ହେଉଛି ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ।R ନାମ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଦେଖିବାରେ ବହୁତ ସ୍ମାର୍ଟ ହୋଇଥାନ୍ତି।ସହିଷ୍ଣୁତା,ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ମାନବିକତା ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଥାଏ।ଲିଡରସିପ ଗୁଣ ରହିଥିବା କାରଣରୁ ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବହୁତ ଭଲ ଦେଖାଯାଏ।L ନାମ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଥାନ୍ତି।ଏମାନେ ବହୁତ ଆକର୍ଷକ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି।ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ହେଉଛି ପ୍ରକୃତି।R ନାମ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ପ୍ରକୃତି ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାଏ।ଏମାନେ କୌଣସିବି ଗ୍ରୁପ କିମ୍ବା ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଯାଇଥାନ୍ତି।ନିଜ ଉଦାରତା କାରଣରୁ ସବୁଠି ପପୁଲର ହୋଇଥାନ୍ତି।L ନାମ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକୃତିରେ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି।ଏମାନେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଛାପ ଛାଡ଼ିଥାନ୍ତି।ଏମାନେ ହୃଦୟରୁ ଭାବିଥାନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି ଜିନିଷର ଲୋଭ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ।ତେଣୁ ପ୍ରକୃତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏମାନଙ୍କର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ।

ତୃତୀୟ ହେଉଛି ଫାଇନାନ୍ସିଆଲ।R ନାମ ବ୍ୟକ୍ତି ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଏବଂ କ୍ରିଏଟିଭ ହୋଇଥାନ୍ତି।ଏମାନଙ୍କ ଡେଡିକେଟେଡ଼ ଗୁଣ ପାଇଁ ଏମାନେ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ପଇସା କମାଇଥାନ୍ତି।L ନାମ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସ୍ମାର୍ଟ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ଏମାନେ ନିଜ ଛୋଟମୋଟ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ କୌଣସି ଜରିଆରେ ଉଠେଇଥାନ୍ତି।ପଇସା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏମାନେ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି।ତେଣୁ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଆସିବା କଥା ନୁହଁ।

ଚତୁର୍ଥ ହେଉଛି ବ୍ୟବହାର।R ନାମ ବ୍ୟକ୍ତି ମଜାକିଆ କିସମର ହୋଇଥାନ୍ତି।ଏମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ମୋଟିଭେଟ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି।ଏଥିପାଇଁ ଏମାନେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପପୁଲର ହୋଇଥାନ୍ତି।ବ୍ୟବହାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏମାନେ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି।ସେହିଭଳି L ନାମ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବହୁତ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି।ଏମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ଭଲପାଇବା ଜାଣିଥାନ୍ତି ତେଣୁ ବ୍ୟବହାର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହୁଏ ନାହିଁ।

ପଞ୍ଚମ ହେଉଛି ଜୀବନଶୈଳୀ।ଏମାନେ ବିଳସପୂର୍ଣ ଜୀବନ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି।ଦାମୀ ଏବଂ ଆକର୍ଷିତ ଜିନିଷ ଏମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ।ସେଥିପାଇଁ ଏମାନଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ କିନ୍ତୁ L ନାମ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଜୀବନକୁ ସରଳ ଭାବେ ବଞ୍ଚିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି।ଏମାନେ ନିଜ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଇଚ୍ଛା ରଖିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ କମ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥାନ୍ତି।ସେଥିପାଇଁ ଜୀବନଶୈଳୀ ମାମଲାରେ ଚୋଟମୋଟା ଝଗଡା ହୋଇପାରେ।

ଷଷ୍ଠ ହେଉଛି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ।R ନାମ ବ୍ୟକ୍ତି ଭଗବାନଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ଆସ୍ଥା ରଖିଥାନ୍ତି।ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଇ କରିଥାନ୍ତି।L ନାମ ବ୍ୟକ୍ତି ଧର୍ମିକ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ପରନ୍ତୁ ଅଧିକ ନୁହେଁ।ଏମାନେ ଲଜିକଲ ହୋଇଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କୁ ଧାର୍ମିକ କୁହାଯାଇପାରେ।ସେଥିପାଇଁ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଆସେନାହିଁ।

ସପ୍ତମ ହେଉଛି ନେଗେଟିଭ ପାର୍ଶ୍ଵ।R ନାମ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ କେବେକେବେ ସ୍ୱାର୍ଥୀ ହୋଇଯାଆନ୍ତି।ଏମାନେ ନିଜ ମନ କଥା ହି କରିଥାନ୍ତି କାହାର କିଛି କଥା ଶୁଣନ୍ତି ନାହିଁ।କେବେକବେ ଏମାନେ ଅନ୍ୟର କ୍ଷତି ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି।L ନାମ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମଧ୍ୟ ଜିଦ୍ଦି ହୋଇଥାନ୍ତି।ବେଳେବେଳେ ଏମାନେ ଏତେ ରାଗି ହୋଇଯାଆନ୍ତି କି ସାମ୍ନା ଲୋକ ଜାଣିନିଏ କି ଏହାର ରାଗ ଏବେ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବାହାରେ ଅଛି ବୋଲି।ଛୋଟଛୋଟ ଜିନିଷରେ ଏମାନେ ବହୁତ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇଯାନ୍ତି।ସେଥିପାଇଁ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯଦି ଏମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ନ ବୁଝନ୍ତି ତାହେଲେ ବହୁତ ବଡ଼ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *