July 21, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଇଂରାଜୀ ମ୍ୟାଡାମ୍ ହରିୟାଣା ପୁଅ ପ୍ରେମରେ ପଡି ଭାରତ ଆସିଲେ ବିବାହ ପାଇଁ – ଆଉ ଏବେ ଗାଁ ରେ ମଇଁଷିକି ଗାଧେଇ ଦେଉଛନ୍ତି ଆଉ କହିଲେ ମୋ ପାଇଁ…

ପ୍ରେମ ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅନୁଭବ ଏବଂ ପ୍ରେମ ଅନ୍ଧ, ତୁମେ ନିଶ୍ଚୟ ଏହି କଥା ଶୁଣିଛ | ଅନେକ ଶପଥ ପ୍ରେମରେ କରାଯାଇଥାଏ, ଅନେକ ପ୍ରତିଜ୍ଞା ଅଛି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଜୀବନସାରା ପରସ୍ପରକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଚାଲନ୍ତି | ଲକଡାଉନ୍ ର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରେମର ଅନେକ କାହାଣୀ ଦେଖିଥିବେ କିମ୍ବା ଶୁଣିଥିବେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମାନ ପ୍ରେମର ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କାହାଣୀ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି କାହାଣୀ କେଉଁଠାରେ ଏବଂ ଏହା କିଏ?

ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ହେଉଛି ସୋନପାଟ ହରିୟାଣା ଏବଂ ଆମେରିକାରେ ରହୁଥିବା ଅଶଲିନ୍ରେ ରହୁଥିବା ଅମିତଙ୍କ କାହାଣୀ | ଆଜି ସୋନେପାଟର ଗଳି ଗଳି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି | ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଆଶଲିନ୍ ଆମେରିକାରୁ ଆସିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ ଆମେରିକାର ସୋନିପାଟରୁ ଅମିତଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ଏହା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇପାରେ ଯେ ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଅମିତ ଏବଂ ଅଶଲିନ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବନ୍ଧୁତା କରିଥିଲେ। ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ବନ୍ଧୁ ହେବା ପରେ, ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁତା ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହେଲା, ଏବେ ମଝିରେ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଆସିଲା | କୁହାଯାଉଛି ଯେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଦ୍ୱାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲକଡାଉନ୍ ହେଉଛି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ପାଇଁ ଏକ ଲିଟମସ୍ ପରୀକ୍ଷା।

କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି, ଯଦିଓ ସୋନପାଟର ବାଲି କୁଟୁବୁପୁର ଗାଁର ଅମିତ ଆମେରିକାରେ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ, ତଥାପି ଆମେରିକାରେ ରହୁଥିବା ଆଶଲିନ୍ ସାତ ସମୁଦ୍ର ପାର ହେବା ପରେ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି ଯେ ଉଭୟ ପରିବାର ଏହି ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏବଂ ପରିବାରର ସହମତିରେ ଉଭୟ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ଲକଡାଉନ ପରେ ଉଭୟ କୋର୍ଟ ବିବାହ କରିବେ।

ଆମେରିକୀୟ ସଭ୍ୟତା ଛାଡି ହରିୟାଣାରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଆଶଲିନ୍ ହରିୟାଣୀ ସଂସ୍କୃତିକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ଲକ ଡାଉନ ପଡିଥିବାରୁ ସେ ଅମିତଙ୍କ ସହ ଗାଁରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଆମେରିକାରେ ରହୁଥିବା ଆଶଲିନ୍ ମଧ୍ୟ ଅମିତଙ୍କ ସହ ମଇଁଷି ସ୍ନାନ କରିବା ପାଇଁ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ରୋଷେଇ ଘରର ଚୁଲା ମଧ୍ୟ ଚଉକା | ଅମିତ ଏବଂ ଅଶଲିନ୍ଙ୍କ ପ୍ରେମ ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛି | ଉଭୟଙ୍କ ପ୍ରେମ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଗ୍ରାମ (ବିଶ୍ୱ ଏକ ଗ୍ରାମ) ଧାରଣାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି | ଅମିତ ଏବଂ ଆଶଲିନ୍ଙ୍କ ପ୍ରେମରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାର ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳ ପାଇଥାଏ |

ଅମିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକାରୁ ଭାରତ ଆସିଥିବା ଅଶଲିନ୍ ହରିୟାଣାର ସଂସ୍କୃତିକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଲା ଯୋଗୁଁ ସେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଆଶଲିନ୍ ଗ୍ରାମରେ ରହୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଘରର ସମସ୍ତ କାମ କରୁଛନ୍ତି | ଅମିତ ନିଜେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅସଲିନ୍ ମଧ୍ୟ ମଇଁଷି ସ୍ନାନ କରିବାକୁ ଦ୍ୱିଧା କରନ୍ତି ନାହିଁ।

ଆମେରିକାରୁ ଭାରତ ଆସିଥିବା ଆଶଲିନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଅଶଲିନ୍ ଭାରତର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ମୁଁ ଭାରତ ଆସି ବହୁତ ଖୁସି। ଆଶଲିନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଖୋଲିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ମୁଁ ଅମିତଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ବିବାହ କରିପାରିବି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *