July 21, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

୧ ରୁ ୬ ଭିତରେ ଏକ ଚାବି ବାଛନ୍ତୁ ଆଉ ନିଜ ବାବଦରେ ଏକ ଗଭୀର କଥା ଜାଣନ୍ତୁ…

ସବୁ ତାଲା ମାନଙ୍କର ଗୋଟେ ନା ଗୋଟେ ଚାବି ନିଶ୍ଚୟ ଥାଏ। ଆପଣ କେତେ ଜଲଦି ନିଜର ସଫଳତା ର ଚାବି ଖୋଜୁଛନ୍ତି ତାହାରି ଉପରେ ହି ଆପଣଙ୍କ ସଫଳତା ନିର୍ଭର କରେ। ଆଜିର ଟେଷ୍ଟ ଏହି ଚାବି ଉପରେ ହି ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ମାନଙ୍କ ସାମ୍ନା ରେ ୬ଟି ଚାବି ଥୁଆ ହେଇଛି। ଏହି ସମସ୍ତ ଚାବି ନିଜ ନିଜ ରାସ୍ତା ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ହେଇଥାଏ। ମାତ୍ର ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋଟେ ଚାବି ବାଛିବାର ଅଛି ଆଉ ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ନିଜର ଭବିଷ୍ୟତ ଜାଣି ପାରିବେ। ତ ବାଛନ୍ତୁ ଗୋଟେ ଚାବି।

୧: ଆପଣ ଯଦି ପ୍ରଥମ ଚାବି ବାଛିଛନ୍ତି ତ ଆପଣ ବହୁତ ସରଳ ଚାବି ବାଛିଛନ୍ତି ମାତ୍ର ଆପଣଙ୍କର ଏହି ଚାବି ରେ ବହୁତ ସାରା ତାଲା ଖୋଲିବାର ଶକ୍ତି ଅଛି। ଅର୍ଥାତ ଆପଣ କୌଣସି ବିନା କାରଣ ରୁ ହେଉଥିବା ଝଗଡା ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସିଂପଲ ଆଉ ସରଳ ରହିବା ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଅଟେ।

୨: ଦ୍ୱିତୀୟ ଚାବି ବାଛିଥିବା ମଣିଷ ଏକ ବହୁତ ହି ଚମତକାରୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଟେ। ସେ ଦୃଢ଼ ନିଶ୍ଚିତ ହେବା ସହିତ ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପକ୍କା ବି। ସେ ନିଜେ ହିଁ ନିଜର କାମ ତୁଲେଇବା କୁ ଅନେକ ପସନ୍ଦ କରିଥାଏ ଆଉ ତାକୁ କରିବାକୁ ବି ପସନ୍ଦ କରିଥାଏ। ଆପଣ ଯାହା ଚାହାନ୍ତି ତାହା ହିଁ ପାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା ହି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ଅଟେ।

୩: ତୃତୀୟ ଚାବି ଏହା ଦର୍ଶାଇଥାଏ କି ଆପଣ ବହୁତ ଦୃଢ ସଂକଳ୍ପ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଟନ୍ତି ଆଉ ଆପଣଙ୍କୁ କାହାରି କଥା ଶୁଣିବା ଆଦୌ ପସନ୍ଦ ନୁହଁ। ଏହି ଆଜିବ ତଥା ଚମତ୍କାରି ଚାବି ଏହା କହିଥାଏ କି ଆପଣ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ରେ ଭରପୁର ଅଟନ୍ତି। ଆପଣ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କୁ ସଫଳତା ର ସହ କରନ୍ତି।

୪: ଆପନଙ୍କର ଚତୁର୍ଥ ଚାବି ଖୁସି, ହସ ତଥା ଆନନ୍ଦ ର ପ୍ରତୀକ ଅଟେ ଆଉ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି ର ଦିନ ଅଟେ। ଆପଣ ଯଦି ଏହି ଚାବି କୁ ବାଛିଛନ୍ତି ତ ଏହା ଦର୍ଶାଇଛି କି ଆପଣ ସବୁ ଜିନିଷ ରେ ସକାରାତ୍ମକ ଭାଗ ହିଁ ଦେଖନ୍ତି।

୫: ଏହି ପଞ୍ଚମ ଚାବି ସବୁଠୁ ଜଟିଳ ଅଟେ। ଏହାର ଏକ ଅନ୍ୟ କାଳ୍ପନିକ ଦୁନିଆ ଅଛି।ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଚାବି କୁ ବାଛିଛନ୍ତି ତ ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଅନ୍ୟ ସ୍ବପ୍ନ ର ଦୁନିଆ ଅଛି ଆଉ ଆପଣ ଏକ କାଳ୍ପନିକ ଧାରା ଵାଲା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଟନ୍ତି।ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ସତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି

୬: ଷଷ୍ଠ ଚାବି ବାଛିବାର ଅର୍ଥ କି ଆପଣ ନିଜର ଆଖ ପାଖ ର ବାତାବରଣ କୁ ଦେଖି ହି କିଛି ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ଏକାଗ୍ରତା କମାଲ ଅଟେ।ନିଜ କର୍ମ ବଳରେ ତମେ ନିଶ୍ଚୟ ଦିନେ ସଫଳ ହେବ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *