July 20, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

୧୮ ମେ ୨୦୨୦ ସୋମବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ – ମହାଦେବ ଙ୍କ ବିଶେଷ ଦୃଷ୍ଟି ରହିବ ଏହି ୪ଟି ରାଶି ଉପରେ

ମେଷ :ଆଜି, ତୁମେ ଯେ କୌଣସି ବିଷୟରେ ସମସ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ଘେରି ରହିବ | ଆପଣ ପରିବାରକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କୁ ଜମି, ରିଅଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ କିମ୍ବା ସାଂସ୍କୃତିକ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଘରୋଇ ସାମଗ୍ରୀ କିଣି ପାରିବେ | ଯଦି କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଥାଏ, ତେବେ କାହା ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ | ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଏବଂ ଅନ୍ତରଙ୍ଗତା କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିଫଳିତ ହେବ | ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଋଣ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ |

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି ବିବାହ ହେଉଛି ଜୀବନ ସାଥୀ ପାଇବା ପାଇଁ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ସମଷ୍ଟି | ଏହି ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବ | ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫାଇଦା ନେବାକୁ ତୁମର ପ୍ରୟାସକୁ କମ ହେବାକୁ ଦିଅ ନାହିଁ | ଆୟ ଏବଂ ସ୍ଥିତି ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଜୀବନରେ ନୂତନ ସୁଖର ସଙ୍କେତ ଆଣିବ | ତୁମର ସାହସ ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ମନୋରଞ୍ଜନ ଏବଂ ହବିଷ୍ୟାଳି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ | ତୁମର କାମ ସମାପ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | କାର୍ଯ୍ୟର ଗତି ମଧ୍ୟ ବଜାୟ ରହିବ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ସଫଳତା ପାଇବେ | ତୁମର ମନ ଚିନ୍ତାମୁକ୍ତରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ ଏବଂ ତୁମର ଉତ୍ସାହ ମଧ୍ୟ ବଢିବ | ଆଜି କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ, ଭଲ ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କର, ଜଣେ ଜ୍ଞାନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେବା ଭଲ | ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ | ଜଣେ ଅସୁବିଧାଜନକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ | ଆଜି, ଆପଣଙ୍କର ଛୋଟ ସାହାଯ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ |

କର୍କଟ ରାଶି : ଏହି ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସମୟ ନୁହେଁ। ଆଜି ମନ୍ଦିର ବାୟୁମଣ୍ଡଳ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ। ଆଜି, ଯେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସୃଜନଶୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଲେଖିବା, ଚିତ୍ର କରିବା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତେ କିମ୍ବା କ୍ଷତି କରାଯାଇ ପାରିବ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଜଣାଅ ନାହିଁ। ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପାଇଁ ନକାରାତ୍ମକ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବି। ସୁଖ ଓ ଶାନ୍ତି ଏକ ବାୟୁମଣ୍ଡଳ ପରିବାର  ରହିବ।

ସିଂହ ରାଶି : ସତେଜତା ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ଅଭାବ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିବ | ମନରେ ଚିନ୍ତାର ଅନୁଭବ ହେବ | ତୁମର ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ ଏତେ କଷ୍ଟ ହେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ତୁମର ଆବଶ୍ୟକତା ଆରାମ ପାଇବ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମର ପ୍ରକୃତି ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ ନଚେତ୍ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଭାରୀ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ | କୌଣସି ଅନିଚ୍ଛାକୃତ ପଦକ୍ଷେପ କିମ୍ବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହା ପରିଚାଳନା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜି ତୁମର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖର ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଆଜି ସଂପର୍କରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ ଯାହାକୁ ତୁମ ଜୀବନ ସାରା ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମର କ୍ରୋଧ ବିବାଦ ଏବଂ ଦୁଷ୍କର୍ମର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ଅର୍ଥନୈତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇପାରେ | ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ଆସୁଥିବା ସୁଯୋଗଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କ ହାତରୁ ଦୂରେଇ ଯିବା ପରି ଲାଗିବ | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହେବ | ସମ୍ପର୍କରେ ଘନିଷ୍ଠତା ରହିବ, କିନ୍ତୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ମଧ୍ୟ ରହିବ |

ତୁଳା ରାଶି :ଆଜି ତୁମେ ତୁମର ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭଲ ଲାଭ ଦେଖିବ | ସମ୍ପର୍କ ତୁମ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଆନନ୍ଦ ପାଇଥାଏ, ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲ ପାଅ | ପାରିବାରିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ | ପ୍ରତିପକ୍ଷ ପରାସ୍ତ ହେବେ। ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ରହିବ | ଆଜି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କର, ବିଶେଷ କରି ଯେଉଁମାନେ ତୁମକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ପିଲାମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ମନକୁ ଜାଗ୍ରତ ରଖିବ | ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରିବ |

ବିଛା ରାଶି : ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ | କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହିତ କିଛି ବିତର୍କ ହୋଇପାରେ | ତୁମର ଦକ୍ଷତା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କର ଏବଂ କାହାର କଥାବାର୍ତ୍ତା ଦ୍ୱାରା ଏତେ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅ ନାହିଁ ଯେ ତୁମର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବ | ସହଭାଗୀତାରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବ | ଅର୍ଥ, ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଆପଣ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ପ୍ରକୃତିର ସ୍ୱଭାବ କାହାକୁ ପାଇକ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ଧନୁ ରାଶି : ରାଜନୈତିକ ଅଭିଳାଷ ପୂରଣ ହେବ | ପ୍ରେମ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ କିଛି ଉପହାର ଦେବାକୁ ଚାହିଁବେ | ତୁମର ଶକ୍ତି ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ରଖ | ପୁରୁଣା ଜିନିଷ ଚିନ୍ତା କରିବାର କୌଣସି ଲାଭ ନାହିଁ | ଘର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ | ଆଜି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଝଗଡା ସହିତ ଲଢନ୍ତୁ ନାହିଁ | ତୁମର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଅଧିକ ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ | ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ କିମ୍ବା ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ସହିତ ସଂଯୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦ ଦେବ |

ମକର ରାଶି : ଆଜି ସମସ୍ତେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱରେ ଖୁସି ହେବେ | ଆପଣ ଯାହା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ତାହା କରନ୍ତୁ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଖ ଏବଂ ସନ୍ତୋଷ ଦେବ | ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | କୌଣସି ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟାକୁ ଚତୁରତାର ସହ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମର ପ୍ରିୟ ସାଥୀ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କିମ୍ବା ସାକ୍ଷାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ହ୍ରାସ ପାଇବ | ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ଭକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବ ଏବଂ ମନର ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦୂର କରିବ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ନୂତନ ସ୍କିମ୍ ପାଇଁ ଅଫର୍ ପାଇବେ | ଶିଶୁର ଦାୟିତ୍। ପୂରଣ ହେବ | ତରବରିଆ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଜିନିଷ ଉପରେ ଜିଦ୍ଖୋର ମନୋଭାବ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଧର୍ମ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯାନର ଆନନ୍ଦ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ତୁମେ ଖୁସି ହେବ | ତୁମର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ପଡିବ | ଯଦି ଆମେ ବେତନ ବୃଦ୍ଧି କିମ୍ବା ପଦୋନ୍ନତି ଖବର ପାଇଥାଉ ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବାର ନାହିଁ | ଏକ କାର୍ଯ୍ୟର ସମାପ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ଏବଂ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ |

ମୀନ ରାଶି :ଆଜି ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟ କିମ୍ବା କଳ୍ପନାଜଳ୍ପିତ ଲଟେରୀରେ ବିନିଯୋଗ ଏକ କ୍ଷତି କାରବାର ହୋଇପାରେ | ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ସାଥୀତା ପାଇବେ | ସମ୍ପର୍କ ନିକଟତର ହେବ | ତୁମ ଆରାମ ମଣ୍ଡଳ ବାହାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ | ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଏହା କିଛି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ପିତାମାତାଙ୍କଠାରୁ ଧନ ପାଇବା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ | ଗଣେଶ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସାମାଜିକ, ଅର୍ଥନୈତିକ ଏବଂ ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ଅଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *