July 22, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଲକଡାଉନ୍ ଯୋଗୁ ନିଜ ବାପଘରେ ଫସି ରହିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ – ସ୍ୱାମୀ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଦେଲେ – ଆଉ ତାପରେ ଯାହା ହେଲା…

ଲକ ଡାଉନ ସମୟରେ ବିହାର ରାଜ୍ୟରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଖବର ଆସିଛି। ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଲକ ଡାଉନ କାରଣରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଆଉ ଜଣକୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ମହିଳା ଜଣକ ଲକ ଡାଉନରେ ଫସି ଯାଇଥିଲେ। ପତ୍ନୀ ଟିସାସୁର ଘରେ ଫସି ରହିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପୁନର୍ବାର ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲା ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟନା ହେଇଚି। ଏଥି ସହିତ, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ, ସେ ତୁରନ୍ତ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳା ଜଣକ ଗତ ମାସରେ ତାଙ୍କ ବାପା ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ଯିବା ପରେ ଦେଶରେ ଲକ ଡାଉନ ପଡିଥିଲା | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ବାପଘରେ ଫସି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଇ ପାରିନଥିଲେ। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଯେଉଁ ଦିନ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। ସେହି ଦିନ ଲକ ଡାଉନ ଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରକୁ ଯାଏ ପହଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲେ | ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିଗଲେ ଏବଂ ସେ ପୁଣି ବିବାହ କଲେ | ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ବିବାହ କରି ତାଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ।

ମହିଳା ଜଣକ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ | ତେଣୁ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ତଥା ଘରୋଇ ହିଂସା ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ମାମଲା ପଞ୍ଜୀକୃତ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ପରେ ସ୍ୱାମୀ ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଖିରିମୋଡର ରଘୁନାଥପୁରରେ ରହୁଥିବା ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ସହ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ସହ ରହୁଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ଜେଲରେ ରଖିଥିଲା।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରସାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ମୋଦୀ ସରକାର 23 ମାର୍ଚ୍ଚରେ ସମଗ୍ର ଦେଶକୁ ଲକ ଡାଉନ ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହି ଲକଡାଉନ୍ 21 ଦିନ ଥିଲା | କାହାକୁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯାଇନଥିଲା ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ଲକ ଡାଉନ ରେ ଯେଉଁଠି ଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଫୋନ୍ କରି ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ମହିଳା ଲକ ଡାଉନ କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘର ନିକଟକୁ ଯାଇପାରିନଥିଲେ। ଫଳସ୍ୱରୂପ, ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ତାଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ତାଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ, ସେ ପାଟଣାର ଦୁଲହିନ୍ ବଜାର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ପୋଲିସ ଜେଲରେ ଅଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *