July 14, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ଯେବେ SP କରିଲେ ଏଏସ୍ ଆଇ ମାଙ୍କୁ ସାଲୁଟ୍, ନଜାରା ଦେଖକରି ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଆସିଯାଇଥିଲା ଲୁହ, ଲୋକେ କହିଲେ ଏହା ହେଲା…

ମା ବାପା ନିଜ ଛୁଆଙ୍କ ଖୁସି ପାଇଁ ନିଜ ଖୁସି ପାଇଁ ନିଜ ଖୁସିର ବଳିଦାନ ଦେଇଥାନ୍ତି । ସବୁ ମା ବାପା ଏହି ଚାହଁନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ଛୁଆ ପଢିଲେଖିକରି ଏକ ବଡ ଅଧିକାରୀ ହୁଅନ୍ତୁ, ଓ ନିଜ ମା ବାପାଙ୍କ ସହ ଦେଶର ନାଁ ଉଜ୍ଜଳ କରନ୍ତି , ଯଦି କେଉଁ ଛୁଆ ବଡ କାମ କରିଯାଏ ତେବେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକା ଖୁସି ମା ବାପାଙ୍କର ହୋଇଥାଏ, ନିଜ ଛୁଆଙ୍କ ଆଗରେ ମା ବାପା ନିଜ ଜୀବନରେ ସବୁ ଦୁଃଖ ଚିନ୍ତା ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି, ଏହି ମଧ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଉପରେ ଅଧିକା ଦିନରେ ଏକ ଫଟୋ ବହୁତ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥାଏ, ଯେଉଁଥିରେ ଏସ୍ ପି ନିଜ ଏଏସ୍ ଆଇ ମାଙ୍କୁ ସାଲୁଟ୍ କରିଥିବା ନଜର ଆସୁଥାଏ, ଏହି ନଜାରା ଦେଖିକରି ସବୁ ଲୋକ ଆଖି ଲୁହରେ ଭରି ଗଲା ।

ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଉପରେ ଯେଉଁ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି ସେ ଲୋକ ଦ୍ୱାରା ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଉଛି, ବହୁତ ୟୁଜର୍ସ ଲେଖାଯାଉଛି କି ଏହି ଫଟୋ ଦୁନିଆଁ ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଫଟୋ ଅଟେ, ଯାହା ହଜାର ଶବ୍ଦକୁ ବୟାନ୍ କରୁଛି, ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ଫଟୋରେ ମା ପୁଅର ଏହି ଫଟୋ ଦୁନିଆଁର ସାମ୍ନାର ଏହି କଥାକୁ ଆଉଥରେ ଏହା ସତ ପ୍ରମାଣିତ କରିଦେଇଛନ୍ତି, ଏକ ମା ନିଜ ଛୁଆଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ ବଳିଦାନ ଦେଇଥାଏ, ଓ ସେ ଚାହେଁ କି ଏମିତି ଉଚ୍ଚତାରେ ପହଞ୍ଚୁ, ଯାହାକୁ ଦେଖିକରି ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ପରି ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରଖିବେ

ଏହି ଫଟୋକୁ ଲୋକ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛି, ଓ ମା ପୁଅ ଦୁହେଁଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି । ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ଏହି ସୁନ୍ଦର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଉପରେ ଗୁଜୁରାଟ ଲୋକ ସେବା ଆୟୋଗ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଦିନେଶ ଦାସା ସହ ସେୟାର୍ କରିଥିଲେ, ଦିନେଶ ଦାସା ଏହି ସୁନ୍ଦର ଫଟୋକୁ ସେୟାର୍ କରି ଲେଖିଥିଲେ କି ଏକ ଏଏସଆଇ ମା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ସନ୍ତୋଷଜନକ ସମୟ କଣ ହୋଇପାରେ ଯେବେ ତାର ଏସ୍ ପି ପୁଅ ତାହାର ସାମ୍ନାରେ ଠିଆ ହୋଇକରି ବର୍ଷାର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ଓ ପ୍ରେମର ସହ ସମର୍ପିତ ମାତୃତ୍ୟ ବଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୟାଲୁଟ୍ କରୁଛ, ଏହି ଫଟୋ ଭିତରେ ଏସ୍ ପି ବିଶାଲ୍ ନଜର ଆସୁଛି

ଯାହା ନିଜ ଏଏସ୍ ଆଇ ମା କୁ ସ୍ୟାଲୁଟ୍ କରିଥାଏ , ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ମା ପୁଅ ଏହି ଫଟୋ ଦେଖିକରି ଲୋକ ବହୁତ ଖୁସି ହେଉଛନ୍ତି, ଓ ଏହି ଫଟୋ ବହୁତ ଅଧିକା ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି, ୟୁଜର୍ସ ଏହି ଫଟୋ ନିଜ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଲଗାତାର ଦେଉଛନ୍ତି, ଏହି ଫଟୋ ଉପରେ ଏକ ୟୁଜର ଏହା ଲେଖିଥିଲା କି ମା ହିଁ ଅଟେ ଯିଏ ନିଜ ପୁଅକୁ ଏହି କାବିଲ୍ ବନାଇଛନ୍ତି ତାକୁ ପୁରା ଦୁନିଆଁ ସଲାମ୍ କରନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ସେ ପୁଅ ବଡ ହୋଇକରି ନିଜ ଜନନୀ ସ୍ୟାଲୁଟ୍ କରିଥାଏ, ଏଥିରେ ସୁଖଦ ଓ କିଛି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

କହିଦେବୁ କି ଏସ୍ ପି ବିଶାଲ ବନ୍ଧୁ ବି କମେଣ୍ଟ କରୁଥିବାର କହିଲେ କି ବର୍ଷ ୨୦୦୯ ରେ ଯେବେ କ୍ଲାସ ୬ ରେ ତେବେ ଏହା ଆମର ସ୍କୁଲରେ ଆସିଥିଲେ, ଓ ସେ ୫ ହଜାର ମିଟର୍ ରେସ୍ ଜିତିଥିଲେ, ଆଜି ଠାରୁ ଅଧିକା ବର୍ଷର ପରେ ଗୁଜୁରାଟ ପୋଲିସ୍ ର ଉଚ୍ଚ ପଦରେ ଦେଖିକରି ତାଙ୍କୁ ଖୁସି ହେଉଛନ୍ତି, ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଉପରେ ଏହି ଫଟୋରେ ଦେଖିକରି ବହୁତ କମେଣ୍ଟ ଆସୁଛି, ଓ ଲୋକ ବହୁତ କର ନିଜ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଛନ୍ତି, ଏହି ସୁନ୍ଦର ଫଟୋକୁ ଦେଖିକରି ଯିଏ ହେଲେ ବି ଭାବୁକ ହେଉଛି, ମା ପୁଅଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି, ସେମିତି ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ଫଟୋ କିପରି ଲାଗିଲା ଓ ଏହାର ବିଷୟରେ କଣ କହୁଛନ୍ତି ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ କରି ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *