July 20, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ : Papu ନିଜ ପ୍ରେମିକା କୁ ଖାଲି କିସ୍ କରିବାର ଥିଲା, ପ୍ରେମିକା ତାକୁ ଅଟକାଇଦେଲା, ଓ କହିଲା- ନା ଏ ସବୁ କିଛି ହେବନି କାରଣ ଶୁଣିଲେ ହସି ହସି ଗାଡିବେ ଆପଣ

1 min read

୧) ପରୀକ୍ଷାରେ ଗୋଟେ ଛାତ୍ର କପି କରୁଥିଲା, ଶିକ୍ଷକ- ଏଇଟା କଣ କରୁଛୁ ? ବୋକା କଣପାଇଁ ବନାଉଛୁ, ଛାତ୍ର- ସାର୍ ଏହି ଫୁଲ୍ ମୋର ସ୍ମରଣଶକ୍ତିକୁ ସମର୍ପିତ ଅଟେ, ଯିଏ ଏବେ ଏବେ ଚାଲିଗଲା ।

୨) ପପୁ ନିଜ ସିଟ୍ କୁ ଗୋଟେଝିଅକୁ ଦେଲା, ବସ୍ ରୁ ଓହ୍ଲାଇ ସେ ଝିଅ କହିଲା ମୋତେ ତୁମେ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗିଲ, ମୋତେ ଭଲ ପାଇବ, ପପୁ- ନା- ସବୁ ଝିଅ ଧୋକେବାଜ୍ ହୋଇଥାନ୍ତି ।ଝିଅ- ଠିକ୍ ଅଛି ଭାଇ, ନିଜ ପାଇଁ କେଉଁ ଝିଅ ଖୋଜିନେବ ।

୩)ସାନ୍ତା ଗାଡି ଅଧିକା ସ୍ପିଡ୍ ରେ ଚଲାଇବା ଯୋଗୁଁ ସେହି ଅପରାଧରେ ଅଦାଲତ ନିଆଗଲା, ଜର୍ଜ- ଏଇଟା ଗୋଟେ ଗଂମ୍ଭୀର ଅପରାଧ ଅଟେ, ତୁମକୁ ଦଣ୍ତ ନହେଲେ ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ହେବ, କୁହ ୩୦ ଦିନ କିମ୍ବା ୩୦୦୦ ଟଙ୍କା କୁହ ଏଥିରୁ କଣ ନେବ ? ସାନ୍ତା- ଜର୍ଜ ସାର୍- ମୋତେ ଆପଣ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ହିଁ ଦେଇଦିଅ ।

୪) ସ୍ତ୍ରୀ-ଶୁଣ ହୋ ତୁମ ପୁଅ ଆଜିକାଲି ଅଧିକ ପଇସା ଉଡାଉଛି, ଯେଉଁଠି ଲୁଚାଉଛି, ଖୋଜିନେଉଛି, ସ୍ୱାମୀ- ସେହି ନାଲାୟକର ବହିରେ ଲୁଚାଇରଖ । ପରୀକ୍ଷାପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଏ ଖୋଜିକି ପାଇବନି ।

୫) ସୁରେଶ୍ ନରେଶ କୁ –ତୋ ସାଇକେଲ୍ ଟିକିଏ ମୋତେ ଦେବୁ , ନରେଶ୍- ନାଇଁ, ସୁରେଶ୍- ଯଦି ମୋତେ ସାଇକେଲ୍ ଦେବୁନି ତ ମୋର ମନ ଖଟ୍ଟା ହୋଇଯିବ , ନରେଶ- ଟିକିଏ ଚିନି ଖାଇଦେ ।

୬) ପପୁ ବାବାଙ୍କ ପାଖକୁ ଗଲା- ଓ ତାଙ୍କ ପାଦ ତଳେ ପଡିଗଲା, ପପୁ- ବାବା ମୋତେ ଦୟା କର, କେଉଁ ଗୋଟେ ତରିକା କର ଯେଉଁଥିରେ ଦ୍ୱିତୀୟ କାମ କରନ୍ତୁ ଓ ପଇସା କମାଇପାରିବି, ବାବା- ପୁଅ ଯାଇକରି ସୁଲଭ୍ ଶୌଚାଳୟ ଖୋଲିଦେ ।

୭) ପପୁ ଶିକ୍ଷକକୁ- ଆପଣ ଆମକୁ ଅନ୍ୟଙ୍କ ଲେଖା ହୋଇଥିବା ବହିରୁ ପଢାଉଛନ୍ତି ନା , ଶିକ୍ଷକ- ହଁ ବିଲକୁଲ୍ କଣ ପାଇଁ , ପପୁ- ତେବେ ଯେବେ ଆମେ ଅନ୍ୟଙ୍କ ଲେଖା ହୋଇଥିବା କପିର୍ ନକଲ କରୁଛୁ ତେବେ ଆପଣ ଆମକୁ ଗାଳି କଣପାଇଁ କରୁଛନ୍ତି ।

୮) ଗୋଟେ ଛୁଆ ନିଜ ମାକୁ କହିଲା –ମା ମୁଁ ଏତେ ବଡ କେବେ ହେବି କି ଆପଣଙ୍କୁ ବିନା ପଚାରି କେଉଁଠିକୁ ଯାଇପାରିବି ମା କହିଲେ- ପୁଅ ଏତେ ବଡ ତ ତୋର ବାପା ହୋଇନଥିଲା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ।

୯) ସ୍ତ୍ରୀ-ରୋଷେଇ ଘରୁ ବାହାରିକରି- ଶୁଣହୋ ଆଜିକାଲି ମୁଁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଯାଉଛି, ସ୍ୱାମୀ- ତୁମେ କେମିତି ଜାଣିଲ ? ସ୍ତ୍ରୀ-ଦେଖ ନା ଆଜିକାଲି ମୋର ସୁନ୍ଦରତା ଦେଖିକରି ରୁଟିଗୁଡିକ ଜଳିଯାଉଛି ।

୧୦) ପପୁ ତାର ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ତକୁ କିସ୍ କରିବାକୁ ଯାଊଥିଲା ତେବେ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ତ ଅଟକାଇଦେଲା ଓ କହିଲା –ନା ଏବେ ନୁହେଁ ବାହାଘର ପରେ ଏହା ଶୁଣିକରି ଜୋସ୍ ରେ ହୋସ୍ ହରାଇକରି ପପୁ ତୁରନ୍ତ କହିଲା- ଓ ଶୁଣ, ମୁଁ ବିବାହିତ ଅଛି ତୁ ଟେନସନ୍ ନିଅନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *