July 14, 2024

Odia Express

Here, There and Everywhere

Odia Comedy – ଏକ ପୁରୁଣା କାର୍ ନିଲାମୀ ପାଇଁ ବହୁତ ଲୋକ ନିଲାମୀ ଲଗାଉଥିଲେ, ୧୫ ଲକ୍ଷ, ୨୦ ଲକ୍ଷ, ୪୦ ଲକ୍ଷ ତାପରେ ପପୁ ଯାହା କହିଲା ଶୁଣିକି ଆପଣ ହସି ହସି ବେଦମ ହେଇଯିବେ

1 min read

ଆଜିକାଲିର ଏହି କର୍ମବ୍ୟସ୍ତତା ଭରା ଜୀବନ ଭିତରେ ସବୁ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ କାମରେ ଏତେ ବିଜି ହୋଈଯାଇଛି କି ସେ ହସିବା ଯେପରି ଭୁଲୀଯାଇଛି, ଯେବେ ଆପଣ କେବଳ କାମ ହିଁ କରିବସିବେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ , ଓ ଆମେ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପଡୁ, ଏଥିପାଇଁ ନିଜ କାମ ମଧ୍ୟରେ ଟିକିଏ ସମୟ ହସିବା ପାଈଁ ବାହାର କରିବା ଉଚିତ୍ , ଓ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବହୁତ୍ ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ ନେଇକରି ଆସିଛୁ, ଯାହାକୁ ପଢିବାପରେ ଆପଣ ହସି ହସି ବେଦମ୍ ହୋଇଯିବେ , ତେବେ ଆଉ ଡେରି କଣ ପାଇଁ ଆସନ୍ତୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ହସିବା ହସାଇବାର ମଜାଦାର୍ ସିଲସିଲା

୧) ଶିଷ୍ୟ- ଗୁରୁଜୀ, ଏମିତି ସ୍ତ୍ରୀକୁ କଣ କହନ୍ତି ? ଯିଏ ଗୋରୀ ହୋଇଥିବ, ଲମ୍ବା ହୋଇଥିବ, ସୁନ୍ଦର ହୋଇଥିବ, ହୋସିୟାର୍ ହୋଇଥିବ । ସ୍ୱାମୀକୁ ବୁଝାଉଥିବ, କେବେ ଝଗଡା କରୁନଥିବ, ଗୁରୁଜୀ- ତାକୁ ମନର ଭ୍ରମ କହନ୍ତି, ପୁଅ- ମନର ଭ୍ରମ ।

୨) ଆଜିକାଲିର ଛୁଆ କଣ ଜଣା ସଂଘର୍ଷ କଣ ହୋଇଥାଏ ଏକ ଜମାନାରେ ବ୍ଲାକ୍ ହ୍ୱାଇଟ୍ ଟିଭିରେ ଯେବେ ଇଂଲଣ୍ତ ଓ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ତିଜ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଆସିଥାଏ ତ ବ୍ରାଇଟ୍ ନେସ୍ ବଢାଅ ଇଂଲଣ୍ତ ବାଲା ଗାୟବ, ବ୍ରାଇଟ୍ ନେସ୍ କମ୍ କର ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ତିଜ୍ ବାଲା ଗାୟବ ।

୩) ନୁଆ ସାର୍ କ୍ଲାସରେ ଛୁଆକୁ ପଚାରିଲେ ସାର୍- ଏକ ମହାନ୍ ବୈଜ୍ଞାନିକ ନାଁ କୁହ, ପୁଅ- ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ, ସାର୍ ବାଡି ହାତରେ ନେଇକରି ଏହା ଶିଖିଛ ? ଦ୍ୱିତୀୟ ପିଲା- ଇଏ ତୋତଲା ଅଟେ ସାର୍, ଆର୍ଯ୍ୟଭଟ୍ଟ କହୁଛି ।

୪) ଏକ ଦଶ ବର୍ଷର ଛୁଆ ବହୁତ ଧ୍ୟାନରେ ଏକ ବହି ପଢୁଥିଲା, ଯାହାର ଟାଇଟଲ୍ ଥିଲା ଛୁଆଙ୍କ ପାଳନ ପୋଷଣ କିପରି କରିବେ ? ମା- ତୁ ଏହି ବହିକୁ କାହିଁକି ପଢୁନ ? ଛୁଆ- ମୁଁ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛି କି ମୋର ପାଳନ ପୋଷଣ ଠିକ୍ ସେ ହେଉଛି କି ନାହିଁ ।

୫) ଶିକ୍ଷକ- ଏହି ଲୋକକଥାକୁ ବାକ୍ୟରେ ପ୍ରୟୋଗ୍ କରି କୁହ , ମୁହଁରେ ପାଣି ଆସିବା, ଛାତ୍ର- ଯେପରି ମୁଁ ନଳରୁ ମୁହଁ ଲଗାଇକରି ନଳ ଚାଲୁକଲି ମୋର ମୁହଁରେ ପାଣି ଆସିଗଲା । ଶିକ୍ଷକ- ଗେଟ୍ ଆଉଟ୍

୬) ସ୍ତ୍ରୀ ମୋର ଏହା ବୁଝାପଡିଲାଣି କି ବହୁତ ବର୍ଷରୁ ସାବିତ୍ରୀ ବ୍ରତ ରଖିନାହିଁ ସେମିତି ତୁମେ ପୁରା ସୁସ୍ଥ୍ୟ ଅଛ କିପରି, ଥଣ୍ତା ବି ହେଉନି, ସ୍ୱାମୀ- ମୁଁ ବହୁତ ନିୟମ ସଂୟମରେ ରହୁଛି ଏଥିପାଇଁ , ସ୍ତ୍ରୀ- ମୋତେ ବୋକା ଭାବୁଛ କି ? ସତ ସତ କୁହ କିଏ ସେ ଯିଏ ତୁମ ପାଇଁ ସାବିତ୍ରୀ ବ୍ରତ କରୁଛି ।

୭) ଡାକ୍ତର- ତୁମେ ହାଲକା ଖାଇବାକୁ କହୁଛି, ତୁମେ କଣ ଖାଇଲ, ଗୋଲୁ- ମୁଁ ପକୁଡି ଖାଇଲି, ଡାକ୍ତର- ତୁମେ କେମିତି ଜାଣିଲ କି ପକୋଡା ହାଲକା ବୋଲି, ଗୋଲୁ- ପକୋଡା କଡେଇରେ ଭାସୁଥିଲେ ଓ ତେଲ ତଳେ ଥିଲା ।

୮) ମାଲିକାଣୀ- ତୁମେ ବାଥରୁମ୍ ରେ କଣପାଇଁ ପଶିଥିଲ ଯେବେ ତୁମକୁ ଜଣାଥିଲା କି ମୁଁ ସେଠାରେ ଗାଧୋଉଥିଲି, ଚାକିରି- କ୍ଷମା କରିବ ମା ମୋତେ ଲାଗିଲା କି ଶାନ୍ତା ବାଇ ବୋଲି, ମାଲିକାଣୀ- ଭଲ ତାହାଲେ ଏବେ ଶାନ୍ତାବାଇ ରୁ ବି ଖରାପ ମୁଁ ନୋଟ୍- ମହିଳାଙ୍କୁ କେବେ କେହି ବୁଝିପାରିବନି ।

୯) ସ୍ତ୍ରୀ ପୁଜା କରନ୍ତୁ, ବଡ ବିପଦ ଟଳିଯିବ, ଟିଟୁ- ହଁ ତୁମର, ବାପା ବହୁତ କରିଥିବେ, ତାଙ୍କର ଟଳିଯାଈଛି, ଓ ମୋର ଭାଗରେ ପଡିଯାଇଛି ।

୧୦) ଏକ ପୁରୁଣା ଭଙ୍ଗା ଗାଡି ନିଲାମୀରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା, ବୋଲି ଲାଗିଲା ୧୫ ଲକ୍ଷ, ୨୦ ଲକ୍ଷ, ୪୦ ଲକ୍ଷ ପପୁ –ପାଖ ଲୋକକୁ- ଏହି ଭଙ୍ଗାରେ ଏମିତି କଣ ଅଛି, କି ଏତେ ବୋଲି ଲଗାଉଛ, ପାଖ ଲୋକ- ଏହି କାର୍ ରେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୩ ଟି ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟ ହୋଇଛି, ଓ ସବୁଥର ସ୍ତ୍ରୀ ହିଁ ମରୁଛି, ପପୁ କହିଲା ତାହାଲେ ମୋର ୫୦ ଲକ୍ଷ ବୋଲି ଦେଉଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *